Początek roku 1963.

Theo Förch zakłada firmę handlującą śrubami.

FÖRCH śruba

Theo Förch jako inżynier w legendarnej fabryce silników NSU miał dobrą posadę oraz perspektywę kariery. Jednak postanowił zaryzykować ponieważ zawsze uważał, że jeśli wzrasta produkcja samochodów, to coraz więcej warsztatów samochodowych będzie miało zapotrzebowanie na produkty do obsługi pojazdów. Silnie wzrośnie zapotrzebowanie na elementy złączne i produkty do naprawy samochodów. Theo Förch upatrywał w tym swoją szansę i był na tyle ambitny, aby z niej skorzystać. 01.01.1963 założył swoją firmę handlującą śrubami: Theo Förch OHG

Pierwszą siedzibą firmy była szopa na terenie ojcowskiego gospodarstwa w Kochertürn. Była jednocześnie magazynem i biurem - niestety nie ogrzewanym. Ciężkie to były czasy dla Theo Förcha i jego współpracowników.  Każda marka była wydawana oszczędnie, materiał opakowaniowy był zbierany i wykorzystywany powtórnie. Park maszynowy w firmie składał się z traktora należącego do brata. Na rodzinę można liczyć w potrzebie. Jednak obroty zaczęły rosnąć. Śruby zaczęły się sprzedawać. Bilans wyszedł na plus. I to od samego początku.

Niedaleko szopy, w której wszystko się zaczęło, leży obecnie centrala koncernu działającego na rynku międzynarodowym.

W 2007 roku Theo Förch został odznaczony medalem przyznawanym przez land Badenii Wirtembergi za specjalne zasługi dla rozwoju gospodarki.